آشنایی با این وبلاگ

آدرس: سعادت آباد،علامه شمالی،هیجدهم غربی پلاک 27

تلفن: 22069405

وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی بین المللی

باسلام وضمن عرض احترام به شما خواننده گرامی:

دفتر حقوقی بین المللی وکالت ترنم  افتخار دارد تا یاریگر شما برای رسیدن به حقوق خود در مواجه با مشکلاتی که ناخواسته سر راه شما قرار می گیرند باشد.قبل از هر توضیحی شمارا با وکالت و عقد وکالت آشنا می کنیم.

وکالت در قانون اساسی:

طبق اصل 35 قانون اساسی در همه ی دادگاه ها، طرفین دعوا حق دارند برای خود وکیل انتخاب نمایند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند،باید برای آنها امکانات تعیین وکیل فراهم گردد، بنابراین داشتن وکیل و انتخاب آن، در تمام امور دعاوی (اعم از حقوقی و کیفری) و در تمام دادگاه های کیفری و حقوقی حق اصحاب دعواست و نه تنها از اِعمال این حق نمی توان ممانعت نمود بلکه عدم حمایت در اِعمال این حق، مخالف قانون اساسی می باشد. وکیل را هم برای پرونده های کیفری میتوان انتخاب کرد هم در پرونده های حقوقی اما معمولا در تحقیقات مقدماتی که در دادسرا انجام میشود وکیل پذیرفته نمیشود دلیل آن روشن است زیرا دادسرا در تحقیقات مقدماتی بخود متهم کاردارد ومی خواهد اظهارات او را که در کشف جرم موثراست بشنود لذا اگر می خواهید در پرونده های کیفری وکیل بگیرید بعد از صدور کیفر خواست دادسرا انتخاب کنید

آشنایی با بعضی مفاهیم وکالت:


وکیل قراردادی: وکالتی را می گویند که اشخاص شخصاً وکیل خود را انتخاب می نمایند.
وکیل معاضدتی:
کسانی که قدرت پرداخت حق الوکاله در امور مدنی را ندارند می‌توانند از کانون وکلاء تقاضای معاضدت نمایند. بر همین اساس در کانون وکلا تشکیلاتی به منظور بررسی درخواست‌های معاضدت برپا شده‌است. به موجب آیین نامه قوه قضاییه در آن دسته از دعاوی که بیش از پنج میلیون تومان ارزش داشته باشد، حضور وکیل اجباری است. هریک از طرفین دعوا که توان مالی بستن قرارداد با وکیل را ندارد می‌توانند با مراجعه به کانون وکلای دادگستری تقاضا کنند که به وی وکیلی معرفی کند. آن وکیل به رایگان برای او وکالت می‌نماید.
وکیل تسخیری: در جرائمی که مجازات آنها حسب قانون، قصاص نفس، اعدام، رجم و حبس ابد می باشد چنانچه متهم شخصاً وکیلی معرفی ننماید، تعیین وکیل از طرف دادگاه رسیدگی کننده، الزامی است، که به چنین وکیلی وکیل تسخیری می گویند.

/ 1 نظر / 13 بازدید
محمد

سلام . خوبی ؟ بابا چه وبلاگ توپی داری کلی حال کردم .من طراح سایتم اگه خواستی بهم زنگ بزن 09192483430 قیمت رو هم از خیلی جاهای دیگه ارزون تر میگیریم اگه دوستا و آشناها هم سایت خواستن من رو معرفی کن . دمت گرم ;)